Sponsorlu Bağlantılar

Aradığınızı Kolayca Bulabilmek İçin Google Destekli Site İçi Arama Yapabilirsiniz.

25 Temmuz 2012 Çarşamba

Yazlık Kız Çocuk Ayakkabı Modelleri

Kız çocukları için yazık ayakkabı modellerindeki seçenekler sonsuz. Hem renk hem model olarak inanılmaz bir çeşitliliğe sahipler. Kız ocuklarının rengarenk yazlık kıyafetlerin de kullanılan en önemli ihtiyaçtır ayakkabılar. Ayakkabılar numara olarak bebeklik ayakkabılarından başlar. İlk adım olarak adlandırılan modeller 18-20 numara diye geçer. Sonra gelen bebek ayakkabıları 20-25 numara ve artık üstü olarak devam eder.Son zamanlarda imalatçıların sonsuz renk ve model üretimleri tüketicilere hem kolaylık sağlamakta hem de kız çocuklarının şıklıklarını tamamlamakta. Kız çocuk ayakkabılarında genellikle pembe ve beyaz renkler tercih edilir. Bunun yanında kırmızı da çok rağbet görür. Şıklığı kadar rahatlığı da önemli olan kız çocuk ayakkabılarında genellikle yumuşak taban tercih edilir. Üzerinden bantlı ayakkabılar yürürken ya da koşarken ayaktan çıkmasını engelleyerek de ayrı bir rahatlık sağlar. Eskiden kısıtlı olan modellerde genellikle düz renk deri yada rugan kullanılırdı. Bu kısıtlı modeller bir yerde tüketici için maddi olarak ta rahatlatıcıydı. Şimdi ise sonsuz renk ve modeller ile işin içinden çıkılmaz bir hal almış vaziyette. Sandalet tarzı bantlı ayakkabılar rengârenk deriden hazırlanarak her elbise ile uyumlu hale getiriliyor. Kumaştan yapılmış hava alan ve terletmeyen ayakkabılarda düz renk kumaşın üzerine çeşitli renk ve desenler işlenerek hem süslü, hem uyumlu hem de rahat hale getirilmiş. Büyüklerde kullanılan modeller illaki çocuk modellerinde de kullanıldığı için converse leri de unutmamak lazım. Bilekli ya da bileksiz modelleri ile kumaş oldukları için hem renk alternatifleri çok hem de artık desenlileri de olduğundan kullanım alanları geniş. Tabi özel günleri de unutmamak lazım. Böyle günler için özenle hazırlanmış elbiselerin altına, elbisenin şıklığını tamamlayacak ayakkabılar lazım. Ancak günümüzde bunları da bulmak hiç zor değil. İster lame, ister dore, ister pullu ister nakışlı. Elbisenizi tamamlayacak bir ayakkabı muhakkak ki bulursunuz.
Babet ayakkabılar gençler kadar küçük kız çocuklarınında vazgeçilmezi. Hem kullanış açısından rahat hemde her kıyafete uygun babet bulunabiliyor. Bu resimde görünen gri babet mat kumaştan hazırlanıp parlak gri kumaştan yapılmış bir fiyonk ile süslenmiş. Pembe renkli babet ise ton farklılığı uygulanmış. Ayakkabı koyu pembeden yapılırken üzerine açık renk şifon kumaştan dağınık bir gül oturtulmuş. Her ikiside oldukça kullanışlı. Bu her iki babetide bütün kıyafetleriniz ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle günlük kullanımın dışında giymek için daha uygun iki ayakkabı.
Tarz olarak birbirinin aynı olan iki babet ayakkabı. Burnu ve yan kısımları beyaz deri olup üzerine kullanılan kumaş bölümlerinde farklılıklar yapılmış. İlk babette sarı tonları tercih edilmiş ve ayakkabı kot dahil pek çok kıyafet ile rahatlıkla kullanılır hale gelmiş. Ayakkabıların dekolte kısımları ise pembe lastik ile kapatılarak ayakkabının ayaktan çıkma ihtimali ortadan kaldırılmış ve daha kullanışlı hale getirilmiş. İkinci babette ise beyaz ile pembe pötikare kumaş kullanılarak daha ziyade pembe tonlarındaki elbiseler ile uyumlu hale getirilmiş.
Bu resimde pek çok ayakkabı modeli birden sergilenmiş. Mavi tonlarındaki ayakkabılar ,spor kıyafetlerinin altına çok uygun. Pembe renkli burnu açık ayakkabılar yaz için daha kullanışlı modellerdir. Günlük kullanımda hemen giyip çıkmak için yapışkanlı olması avantajdır. Üstten bantlı diğer diğer babet modelleri özellikle beyaz üstüne yeşil çiçekli model oldukça şık ve kullanışlı. Lameden yapılmış olan babet ise özel günlerinizde her türlü abiye kıyafet ile kombine edilebilir.Pembe ayakkabıda ise iki farklı deriden yapılmış ve üzerindeki çiçek te onlara uydurulmuş. Sarı yeşil ayakkabı ise hem kız hemde erkek çocuklarının kullanabileceği çok yönlü bir modeldir.
İşte tam yazın sıcak günleri için tasarlanmış çok şık bir sandalet. Beyaz deriden olması bütün kıyafetleriniz ile rahatlıkla kullanabilmenizi sağlar. Genel olara kız çocukları biraz süsüne düşkündür. Onlar için takacakları en ufak bir takının bile güzelliği çok önemlidir. Eğer sizin kızınızda böyle ince detaylara dikkat ediyorsa bu ayakkabı kızınızı oldukça memnun edecektir. Üzerindeki çiçekler özellikle çift kat kullanıldığı içinde dahada bi şıklık vermiş. Çiçeğin altındaki derinin delikli olması ve kenar kesimlerinin dilimli olması dahada uyumlu olmuş. Birde bilek kısmındaki küçük çiçekler ayakkabının bütünlüğünü tamamlamış.
0-3 yaş grubu için tam ortapedik harika bir ayakkabı. Yeni yürümeye başlayan çocukların ayakları çok burkulur ,bunun için bileğini sıkı kavrayan ayakkabılar kullanmaları gerekir. Bilek kısmını acıtmaması içince o kısmın içinin dolgulu ve yumuşak olması gerekir. Bantın bilek kısmından geçmesi ayakkabının ayağa daha iyi oturmasını sağlarken yürürken ayaktan çıkmasına da engel olur.Kullanış ile ilgili detayları gözönünde bulundurduktan sonraki en önemli kısım ayakkabının gösterişidir. Son derece gösterişli dizayn edilmiş bu ayakkabıya pembe beyaz iki renk bant geçirilmiş bantın üzerine ise pembe beyaz çiçeklerin yanına sarı ce mor çiçekler ilave edilmiş.
6-12 yaş arası kız çocuklarının kullanımı için hazırlanmış yazlık bir ayakkabı. Özellikle yazın sıcak günlerinde bez dahi olsa kapalı ayakkabılar çokta kullanışlı olmuyor. Özellikle spor ayakkabıların içine birde çorap giymek istiyor. Bu yüzden kız çocukları için yazın en kullanışlısı bantlı ayakkabılar. Genel olarak beyaz renklerin tercih edilme sebebi hem açık renk olması hemde yazın giyilen bütün renklerle uyum sağlaması. Bu ayakkabıda kullanılan ön bantının üzerindeki gümüş renkli boncuk işlemeler ayakkabıyı günlük kullanım için şık ,özel günler içinde kullanılabilir yapmış.
Eğer siz marka düşkünü iseniz,ayak sağlığına ve rahatına önem veriyorsanız muhakkak ki kızınızda aynı düşünce ile büyüyecektir. Marka sahibi firmalarda bunu bildikleri için bu fırsatı son derecede güzel değerlendiriyor ve kız çocuk ayakkabılarındaki seçenelere sınır getirmiyor. Alışverişin en zor kısmı karar verme aşaması oluyor bu ayakkabıdaki gibi modellerin hepsi çok güzel ve özel. Bu ayakkabıda siyah zemin üzerine beyaz çiçekler düşünülmüş. Çiçekler puanlı bir deriden yapılıp göbek kısmı pembe taş ile süslenmiş. Bilek kısmına KINETIX marka yazısı da unutulmamaış.
Yazın vazgeçilmez renklerinden olan beyaz ve kırmızı ile tasarlanmış bir ayakkabı. Arkasının acıtmaması için gerekli dolgu unutulmamış. Rahat yürümek için gerekli olan bilekten bantta yapılmış. Ayakkabının ön kısmına beyaz deriden üç adet bant geçirilmiş ama bunlar ortada birleştirilmiş. Tamda bu birleşim yerinede kırmızı dört yapraklı bir çiçek yapıştırılmış. Ayakkabının taban kısmı için kırmızı beyaz küçük puanlı bir deri kullanırken aynı deri çiçeklerin göbekleri içinde kullanılmış. Ayakkabının tabanı için lastik taban tercih edilmiş ve buda kırmızı beyaz olmak üzere iki renk çalışılınca ayakkabı ile uyumu tamamlanmış.
İşte ilk adım ayakkabılarından bir örnek. Bebeğiniz henüz yürüyemiyor ve kucakta taşınıyorsa tam ona göre bir ayakkabı. Bilekten bantlı olan bu babet yumuşak deriden imal edilip rahat kullanılması amaçlanmış ayrıca derideki delikler ayağın hava alması açısından sağlıklı düşünülmüş. Ön kısmında ise pembe renkli kurdeleden üç ayrı çiçek yapılarak ortalarına küçük beyaz ince dikilmiş. Çiçeklerin altına yaprağı andırması için yeşil kurdeleye yaprak biçimi verilmiş ve yaprağın damar kısımları içinde yine inci kullanılmış. Küçük kız çocukları için son derece şirin bir ayakkabı olmuş.
Pembenin tonları ve beyaz rengin birbirine uyumu değerlendirilerek hazırlanmış pötikare bir kumaştan yapılmış son derece yumuşak ,hava aldıran ve rahat bir batik ayakkabı. Bilekten bağlamalı bantı pembe çıtçıt ile tutturulmuş.patiğin altına düz pembe pütürlü ve sürtünmeye karşı dayanıklı kumaştan yapılmış olan astar kısmı hem patiği daha yumuşak hemde kullanışlı ve uyumlu yapmış. Patiğin burun kısmınada pembe kurdeleden bir fiyonk yapılmış. Pek çok kıyafetle uyumlu olacak bu patik sizin içinde son derece kullanışlı olacaktır.
Kız çocuklarının en çok sevdiği renk olan pembe neredeyse onlarla bütünleşmiş. Bütün aksesuarlarında olduğu gibi ayakkabı dada pembe en çok kullanılan renklerden biridir. Bilekten bağlamalı yapıştırmalı olan bu model aslında tamamen bantlardan oluşmuş yazlık bir ayakkabı. Ön bantların üst kısmı aynı renk pembe deriden beş adet çiçek ile süslenmiş. Çiçeklerin göbek kısımlarına küçük taşlardan yapılmış yine bir çiçek motifi ilave edilmiş. Taşlarla süslenmiş olan bu model günlük hayatta da şık olmayı sevenlerin kullanabileceği gibi özel günlerde de tercih edilebilir.
Yine beyaz derinin tercih edildiği oldukça sık ve kullanışlı ayakkabı. Bilekten bağlamalı bu ayakkabının bant kısmının cırt cırtlı olması çocukların annelerine ihtiyaç duymadan kendileri giyip çıkarabilmeleri için elverişli. Önündeki çapraz bantlarda biri beyaz deriden diğeri gümüş sim süslemeli deriden yapılmış. Çapraz bantların dış köşelerine beyaz deriden bir fiyonk ve üzerine iki taş oturtulmuş. Taşlarla, simli deri birbirinin uyumunu tamamlarken ayakkabının topuk ve alt taban kısımlarındaki gri detaylar uyumu tamamlamış.
Ayakkabıda herkesin tercihi farklıdır.yazlık model olarak açık ve bantlı olarak yapılan bu ayakkabıda farklı zevklere uygun renkler kullanılmış. Ayakkabının ön kısmında düz pembe deri üzerine beyaz bir kelebek oturtulmuş. Hemen altına ,düz deri ile desenli deriden birer adet ince bant geçirilmiş. Bu bantların desenli deriden olanının içindeki düz renk bir deriden ,küçük bir fiyonk yapılarak tam ortaya oturtulmuş. Yandan tokalı olan bu ayakkabıyı bağlamak için bir süre anne-babalarda yardım almak gerekecektir.
Yazın sıcak günlerinde ayakkabının rahatlığı kadar havadarlığı da çok önemlidir. Ayakları terletmeyen modellerin seçildiği yaz günlerinde en ideal model bantlı ayakkabılardır. Özelliklede bu ayakkabıdaki gibi bantlar birbirine uyumlu renklerden yapılmış olunca daha da tercih sebebi oluyor. Aynı ayakkabıyı farklı kıyafetler ile kullanabilmek hem maddi olarak hemde seçim bakımından ailelerin tercih sebebidir. Bu ayakkabıda beyaz-kırmızı-lacivert ve gümüş renklerin uyumu göz önüne serilmiştir. Sarı kauçuk tabanın tercih edildiği ayakkabıda bantların taban ile buluştuğu noktada kullanılan gümüş zımbalarda aykkabının uyumunu korumuştur.
Sandaletler çocukların hepsi için en çok kullanılan ayakkabı modellerindendir. Hem kız hem erkek çocukların ortak giyebileceği sandaletler olduğu gibi cinsiyete uygun modellerde vardır. Bu ayakkabıda farklı renkteki deriler farklı renkli aksesuarlar ile birlikte kullanılmıştır. Sandaletin iç kısımlarındaki deri düz griden ,dış kısımları gri üzerine sarı-pembe çiçekli deri kullanılmış. Tokalı olarak dizayn edilmiş sandaletin tokalarından biri yeşil diğeride krem rengi tercih edilmiş. Taban seçimi olarakta çift kat taban kullanılırken ilk katı mantar ,alt katı ise lastik taban olarak değerlendirilmiş.
Spor ayakkabılardaki model çeşitliliği ,seçim yaparken oldukça zorlanmamıza sebebiyet veriyor. Birbirinden güzel renk ve modelleri bulunan spor ayakkabıları kullanış açısından rahat olduğu kadar temin edilebilirliğide kolaydır. Skechers in hazırladığı bu spor ayakkabı modelinde beyaz zemin üzerine pastel tonlarda şeritler kullanılmış. Burun kısmındaki şeritler beyaz deriden ,yapılırken pastel ton olarak eflatun-pembe-ve yeşil tonları ayrıca deri değil lastik olanları tercih edilmiş.taban kısmında tırtıklı lastik taban kullanırken tıtıkların içi pembe renkli lastik ile doldurularak üstkısım ile bütünlük sağlamış.
Barbie firması, kız çocuklarının ihtiyaçlarına dair her konuya el atmış vaziyette. Elbisen tutun oyuncağa kadar her türlü ihtiyaca cevap veren barbie tabiki ayakkabı sektörünüde atlamamış.birbirinden şık ayakkabı tasarımları ile kız çocuklarının aklını başından almayı başarıyor. İşte onun ayakkabı modellerinden biri .Çift bantlı ayakkabının bilek kısmında markası yazarken, burun kısmındaki bant ayarlanabildiği için zayıf yada tombul ayaklı tüm çocukların kullanabileceği bir ayakkabı. Derisindeki kendinden baskılı çiçek desenlerine uyum sağlaması için bilekteki banta pembe çiçekler işlenmiş.
Crocs ayakkabı firmasının hazırladığı ilginç modellerinden biri. Alışılmışın dışında renk kombineleri kullanan firma model olarakta farklı modeller üretmekte. Öncelikle rahatlık ve kullanıma önem verilen ayakkabılarda şıklık detayı asla vazgeçilmez. Ayakkabıya ayrı bir düşkünlüğünüz var ise ve herkesten farklı olmak istiyorsanız bu modeller sizi memnun edecektir. Pembe ve yeşilin kullanıldığı ayakkabının taban kısmı yeşil, ana gövde pembe dekolte kısmında yine ufak bir yeşil renk kullanılmış ama dış köşelere oturtulan renkli kelebek ayakkabının en dikkat çeken ayrıntısı olmuş.
Bebekler doğduğu zaman en son ihtiyaçları olan şey ayakkabıdır aslında. Ama ayakkabılar en vazgeçilmez aksesuarlardan biri olduğu için olmazsa olmaz. İlk zamanlar ağar ayakkabıları taşıyamayacakları için onlar için üretilen ayakkabılar son derece hafif olmalıdır. Bu ayakkabı kriterlere uygun üretilmiş bezden ve hafif bir ayakkabıdır. Pembe satenin ve pembe organze kurdelenin bir arada kullanıldığı ayakkabıda pembe saten kurdeleden yapılmış güllerde unutulmamış. Bu ayakkabı hem kızınıza çok yakışacak hemde şıklığına şıklık katacak. Özellikle pembe bandana ile kullanıldığında daha şirin bir görüntü sergileyecek.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yeni Modelleri

 
Yeni Modelleri Copyright ©20011