Sponsorlu Bağlantılar

Aradığınızı Kolayca Bulabilmek İçin Google Destekli Site İçi Arama Yapabilirsiniz.

19 Temmuz 2012 Perşembe

Straplez Gelinlik Modelleri

Kız çocuklarının küçüklüğünden başlayıp genç kız çağına kadar olan en büyük hayalleri beyaz gelinlik giymek ve hayatının en anlamlı en mutlu gününü en heyacanlı şekilde yaşamak ve ölümsüzleştirmektir. Beyaz Gelinlik demek temizlik saflık demektir bir genç kızın ne kadar temiz ve saf olduğunu hayatı boyunca bir defa giyebileceği gelinlik genç kızlar için çok önemli ve özeldir. Durum böyle olunca da hayatı boyunca bir defa giyebileceği gelinliklerin en güzelini en son moda olanı ve en önemlisi de kendisine en çok yakışacak olan gelinlik modelini tercih etmektedirler. Moda tasarımcıları gelinlik nişan elbiseleri tasarımcıları genç kızların gelin adaylarının istek ve arzularına cevap verebilmek için de en güzel gelinlikleri tasarlamaktadırlar. Modacılar bir çok modelde gelinlikler tasarlayıp imaletmektedirler yazlık kışlık tesettürlü açık kapalı çeşit çeşit gelinlik modelleri mevcuttur.
Krem saten büzgülü bu gelinliğin modeli son zamanlarda gördüğümüz gelinliklerden oldukça farklı.Elbisenin dikkati arka kuyruk kısmına çekilmiş.kat kat düz ve büzgülü kısımlarla tasarlanmış.Bel kısmınki büzgülerle kuyruk kısmındaki katlardaki büzgüler uyumu sağlamak için oldukça orijinal bir şekilde hazırlanmış. Gelinliğin ön kısmı daha sade bırakılarak dikkat kuyruğa çekilmiş. Model straplez olup,göğüs kısmındaki piliseler yine kuruktaki büzgülerle uyumu sağlıyor.gelinlikleri normalde hep beyaz hayal ederiz fakat bu gelinlik klasiklerin tam aksine bu senin modası kırık beyaz tonuyla bu senenin gözdesi.
Her genç kızın hayalindeki gelinlik bu prenses model olmalı. Çift rengi bulunan gelinliğin işçiliği de oldukta özenli yapılmış. Düğün günü siz zaten sıra dışılığa sahip olacaksınız , birde seçtiğiniz bu pembe gelinlikle tamamen gözleri üzerinize toplayacaksınız. Modelin straplez kısmı pembe üzerine işlenen gümüş işlerle oldukça gösterişli duruyor. Alt kısım ise tül olup daha sade düşünülmüş. Eteğinin üstünde de büstiyer kısmında işlenen işlerden eteğe serpiştirilmiş ksım oldukça ince düşünülmüş. Elbiseyle kullanacağınız aksesuarlarda çok önemli. Taç yada kolye ile ışıl ışıl görünebilirsiniz.
Geniş etekli straplez gelinliğin, etek kısmı yan kısmındaki büzgülerle tamamlanıp, eteğe inanılmaz bir hava vermiştir. Straplez tasarlanan bu gelinliğin büstiyer kısmı daha uzun tutulmuştur. Bu gelinlik ince ve uzun bayanlar üzerinde çok daha iyi duracaktır. Büstiyer kısmında göğüs altındaki gümüş iş elbisenin belki küçük bir detayı olmasına rağmen, hemen dikkat çekiyor.Gelinliğin en önemli detaylarından biride elbette ki duvağıdır. Duvağı ince tülden yapılmıştır. Kimi gelin adayları kısa tercih ederken kimileri uzun ister. Uzun duvak tercih edenler için oldukça iyi bir model.
Göğüs fiyonklu: Bu gelinlik inanılmaz bir zarifliğe sahip. Sizi içinizde oldukça rahat ve huzurlu hissettirecektir. Elbisenin önü kısa arkası uzun olarak tasarlanan bu model önündeki minik fiyonk detayı ile bütünleştirilmiş. Diğer modellerdeki gibi taş ,boncuktan uzak bu gelinlik sadelikten yana olanların tercihi olup çiğ beyaz renktedir.Ve yine diğer modellerden farklı olarak duvaksız hazırlanan gelinlik uzun ya da kısa fark etmeden, duvaktan hoşlanmayanlar için uygun olabilir.
Kabarık eteklı straplz: Bu gelinlik kabarık eteği ve uzun duvağı ile oldukça gösterişli. Boncuk ya da taş işli modelleri sevmeyenlerin tercihi olabilir. Etekleri ince ve oldukça yumuşak tülde yapılmış birde kenarlarına beyaz biyeler geçirilmiş. Bu biyeler fırfırların daha belirgin ve kabarık durmasını sağlamış. Bel kısmı sade yapılırken göğüs kısmındaki fırfır gelinliğin etekleri ile uyum içindedir. Etek kısmı yine önü kısa arkası uzun olarak tasarlanmış ve arka uzun kısım duvağıyla bütünleşiyor. Uzun ve sade düz tülden yapılmış duvak, gelinliğin gösterişiyle zıtlığını ortaya koyuyor.
Krem renkli straplz: Krem renkli straplez bu model alışık olduğumuz modellerin aksine rengiyle farkını ortaya koyuyor. Kimileri klasik düz beyaz modelleri tercih ederken kimilerinin farklı renkleri seçmesi onların tarzlarını gösteriyor. Göğüs kısmının üstündeki minik tül fırıfır, ince bir detay olarak görülse de, modeli gösteren gelinlik üzerine işlenen aplikeler oluyor. İster duvaklı ister duvaksız tercih edilen bu gelinlik çok yönlü kullanımıyla dikkat çekiyor. Duvaklı kullanmak isteyenle için duvak kısmının diğer modellerdeki klasikliğin aksine yanlarında dantel dilimlerle elbiseye uyumunun oldukça iyi olduğu söylenebilir.
Nakış işlemeli dantelli: Beyaz gipür dantel ile hazırlanmış bu gelinlik en özel gününüzde bir kuğu gibi zarif görünmenizi sağlayacak.özellikle kilo ve boy problemi olmayan genç kızlarımızın tercih etmesi gereken model. Gelinliğin beden kısmı komple gipür dantelden yapılırken basenin altına kadar dar indirilmiş. Gelinliğin bolarmaya başladığı yerlerde dantellerin araları açılırken o kısımlara eklenen kumaşlar dada o kadar özenli davranılmış ki gipür dantelin asaleti korunmuş. Genel olarak tafta kumaşın tercih edildiği gelinliğin kuyruk kısmında da sade taftanın tercih edilmiş.
Pileli etekli straplez: Son derece değişik tasarlanmış bir gelinlik. Etek uçlarındaki fırfırlar eski zaman kıyafetlerini hatırlatırken göğüs kısmındaki gipürlerle tamamlanmış. Yine balık modeli dediğimiz bu kıyafet ince ve uzun gelin adaylarının tercihi olmalıdır. Etek uçlarındaki göğüs bölgesi ile takım olan gipürlerin altına ince iki kat fırfır eklenirken bu fırfırlardan bir tanesinin Farklı düşünülmüş olması çok hoş bir detay oluşturmuş. Koyu pudra renginde yapılan bu fırfır aslında tam beyaz olmayan gelinliğin asıl rengi ile çok uyumlu olmuş.
Balık straplez Gelinlik Modeli: Balık modeller bu senenin gözdesi. Gerek nişanlık gerekse de mezuniyet törenlerinde tercih edilen bu model şimdi gelinliklerde de uygulanıyor. Straplez hazırlanan gelinlik, ince hatlı bayanlarda oldukça hoş duracaktır. Bu sade ve şık model hazırlanırken ipek saten kumaşın üzerine ipek organze kumaş belli aralıklarla pileler kırılarak oluşturulmuştur.Belki yürüme rahatlığı konusunda bir sıkıntı olur mu diye düşünüyorsanız, diğer normal modellerden farklı olmayacaktır.Yine duvak tercih etmeyenlerin tercihi olabilir.Bu kadar sade bir modelde taktığınız takılarla bütünlük sağlayabilirsiniz.
Yine straplez olan bu modelde oldukça zarif bir model sade ama şık bayanların tercihi olabilir. Göğüs kısmı ayrı ,etek kısmı ayrı detaylarla hazırlanmış. Büstiyer kısmındaki ince büzgüler elbisenin sadeliğini tam da bu noktada ortaya koyuyor. Etek kısmı ise alta doğru çan şeklinde açılmasıyla yürüme rahatlığı sağlayacaktır. Etek kısmındaki Fransız küpürleri özel işçilikle yapılmıştır. Eteğin, etek ucu kısımlarına doğru daha da artan küpürleri elbiseinin şıklığını arttırıyor.
Dar etekli straplez model yine oldukça sade hazırlanmış. göğüs kısmı büzgülü olup etek ucu ve bel kısımlarına dantel işlemesi yapılmıştır. Ve etek kısmı oldukça düz bırakılmıştır. Biliyorsunuz ki gelinlik seçimi kadar ayakkabı ve çanta seçimleri de oldukça önemlidir. Etek dar olduğundan ayakkabı seçimi bu elbisede özenli olmalıdır. Duvak ve kuyruk gibi detayları bulundurmayan bu model sadeliğini koruyor. Belki bir kır düğününde tercih edilebilecek olan bu elbise için açık saç modelleri önerilebilir.
Göğüs dekolteli straplez bu model eteğinin hazırlanışı ile oldukça sevimli görünüyor. Bu modelin etek kısmı ince fırfırlardan hazırlanmış ve bel kısmına geçirilen küpür üzeri boncuk işlemesi ile birazda klasikliğe çekilmek istenmiş. Bu senenin modeli olan öpücük yakaya gösterilen ilgi oldukça fazla. Bu yaka modelini sevenler günlük elbiselerden gelinlik modellerine kadar yapılabiliyor. Oldukçada ilgi görüyor. Büstiyer kısmına yerleştirilen şifon fiyonk Elbisenin küçük detayı olmasına rağmen çok hoş bir görüntü sağlamış.
Çok özel bir kumaştan yapılmış olan bu gelinlikte kumaşın havasının bozmamak için fazla ince modeller kullanılmamış.göğüs bölgesindeki straplez kısım bile düz çalışılmış. Bel bölgesine kullanılan yaş işlemeli kemer bu kadar sade bir gelinliğe biraz şıklık katmış. kemerin altından çıkan etek kısmı verev değilde düz kumaştan ama az büzgülü olarak kullanılmış. Mezuniyet törenlerinde bile giyilebilecek bu gelinlik ile son derece rahat edeceksiniz.
En güzel gününüz olan düğün töreninizde hem şık ve dikkat çekici hem de sade ve güzel olmak istiyorsanız işte tamda size göre bir gelinlik. Beden kısmındaki gümüş işlemeler son derece iddialı. Hatta o kadar sık ve güzel işlenmiş ki sanki gümüş renkli aksesuarlar kullanılmış gibi. Straplez gelinliğin yaka kısmı dilimli düşünülürken işlemelerde de ona uygun bir model seçilmiş .Gelinliğin etek kısmı ise beden kısmına göre son derece sade olmuş. Sadece beden kısmında ki taşların serpme yapıldığı etek dikkatlerin beden kısmında kalmasını sağlamış.
İşte inanılmaz uyumu ile dikkat çeken bir gelinlik daha Bu modelin en dikkat çekici yanı ki bu senenin de modası olan beyaz gelinlik üzerine renkli bele geçirilen kurdeleler. Bu elbisede mor kuşak tercih edilmiş, isteğe göre her rengine sizde sahip olabilirisiniz. Beline geçirilen kurdele ile saçında kullanılan beyaz bant tüm gözleri üzerine topluyor. Gelinliğin etek kısmı oldukça ilginç yapılmıştır.Kumaşı ince tüldür. Üzerindeki danteller gelinliğin klasikliğinide bir yerde gösteriyor Çan şeklinde inen bu model içinde hareket özgürlüğünü kısıtlamadan geceyi rahat geçirmenizi sağlayacak.
Alışılmış pembe renkli gelin kuşağının aksine siyah tercih edilmiş bir gelinlik modeli. Son derece sade olarak tasarlanmış. Yine straples olarak hazırlanmış gelinliğin göğüs bölgesinde verev drape kullanılmış. Siyah kuşağın altından devam eden gelinliğin kalçaya kadar olan bel kısmında drapeler enine olarak kullanılmış. Bu tarz çalışmalar gelinliğin üzerinize daha düzel oturmasını ve rahat hareket etmenizi sağlar. Basen kızmında sonra gelen etek kısmı büzgüsüz düz kloş olarak tasarlanarak sadelik korunmuş. Sadece sol bacağın üstüne denk gelecek yere değişik bir motif yerleştirilerek klasik gelinliklerdende bir alıntı yapılmış.
Bu gelinlik ile hem dar gelinlik, hemde kabarık gelinlik giymiş hissini bir arada yaşayabilirsiniz. Gelinliğin staplez kısmı düz olarak hazırlanmış ve Fransız gipürü kaplanmış. Belindeki çok ince ve zarif kemerin ortasına çok dikkat dikkat çekmeyecek ama çok kibar bir görüntü sergileyen gümüş renkli bir toka düşünülmüş. Gelinliğin düz dar elbise olarak devam eden alt kısmıda komple Fransız gipürü ile kaplanmış. Asıl detay gelinliğin arka kısmında uygulanmış. Tamamen arka ortadan çıkarılan bu kadar yoğun ve tüz tül içindeki gelini tam bir peri kızı havasına sokacaktır.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yeni Modelleri

 
Yeni Modelleri Copyright ©20011