Sponsorlu Bağlantılar

Aradığınızı Kolayca Bulabilmek İçin Google Destekli Site İçi Arama Yapabilirsiniz.

19 Temmuz 2012 Perşembe

Cibinlik Modelleri

Cibinlik Modelleri yatak odalarının en lüks en modern aksesuarlarından birisidir. Ayrıca Cibinlikler bebek ve çocuk odaları bebek beşikleri içinde hem ihtiyaç hemde aksesuar olarak kullanılmaktadır. Cibinlik Modellerinin asıl amacı etraftan dışardan sinek ve böceklerden bizleri ve çocuklarımızı bebeklerimizi koruması aralıksız kesintisiz rahat bir uyku uyumak içindir. Özellikle açık havalarda balkon veya bahçelerde yatan kişiler için daha da ihtiyaç olan bir koruyucu ev tekstil ürünüdür. Cibinlikler farklı modellerde üretildiği gibi kendinizin de size ve yatak odalarınıza uygun cibinlikler diktirtmeniz mümkündür. Genellikle perde kumaşlarından yapılan cibinliklerde amaç hava alırken sineklerden korunabilmektir. Kimileri için bir ihtiyaç olan cibinlikler kimileri için ise sadece süs olarak kullanılabilir. Özellikle yeni gelinlerin yada sünnet çocuklarının yatak odalarını süslemek için son derece ideal bir aksesuardır. Cibinliklerin farklı modelleri vardır. Eğer yatak odalarınız geniş ferah ve aydınlık ise yatağınızın tamamını kaplayan bol tüllü ve fırfırlı modeller tercih edebilirsiniz. Eğer odanız çok büyük değil ise hatta daraçlık ve karanlık ise tavandan askılı sadece baş ucunuza sarkan ve açık renkli cibinlikleri tercih etmelisiniz. böylece hem odanızdaki alanı daraltmamış ve odaya loş bir görüntü vermemiş olur hem de cibinlik hevesinizi alırken odanıza ayrı bir şıklık ve zenginlik katmış olursunuz. Cibinlikler özellikle çocuk odaları için vaz geçilmez bir aksesuardır.Cibinlikler hem bebek beşiklerinde hem de bebek yataklarında kullanmak üzere dizayn edilmiştir. Tabi bu bölümde de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Genç yatak odalarında kullanılan cibinliklerin aksine bebeklerdeki cibinlikler süs amaçlı değil koruma amaçlı olmalıdır. Minik bebeklerin çok hassas olan bedenlerini özellikle sivri sineklere karşı korumak lazımdır.Hem bebeğinizin sağlığı hemde uyku düzeninin bozulmaması için bebek cibinliklerinin boşluksuz olup içeriye sızmaları engellemiş olması lazım. Bebeğiniz kış aylarında dünyaya gelmiş ise böyle bir sorunla karşılaşmazsınız ama yaz aylarında bebek sahibi olan anneler için son derece gereklidir cibinlikler.
Çok güzel ve şık bir yatak odası. Çift kişilik yatak kullanmak istemeyen çiftler yada aynı odayı kullanan kardeşler için hazırlanmış. Odanın duvarlarındaki koyu turkuaz renkli boya ile pikenin etek uçlarında kullanılan şeritler deki turkuaz üstüne pembe çiçekler çok uyumlu olmuş. Ayrıca her yatağın baş ucundaki aynı tablolarda simetriğe özen gösterildiğini belli ediyor. Cibinlik ise son derece pratik bir yöntemle yapılmış her yatağın üzerindeki beyaz abajurların üzerinden sarkıtılan tüller kenarlardada düğümlenerek farklı bir hava elde edilmiş.
Pembe rüyalar pembe düşler.Barbie bebeklerin yatak dESENLİ odası gibi şirin bir oda düşünülmüş.Duvar kağıtları, tek çekmeceli komidinler,ve ayak ucundaki staphani koltuk tam bir uyum içerisinde. Duvar kağıtları desenli olduğu için yatak örtüsü ve cibinlik düz kumaştan tercih edilmiştir.Cibinliğin iskeleti beyaz ahşaptan yapılmış buda renk tonları açısından bir ferahlık vermiş.Cibinlik tülü duvar perdelerindeki dekor model dediğimiz modelden yapılmış ve üzerine de fırfırlar ilave edilerek şıklığına şıklık eklenmiş. Böyle bir yatak odasına sahip olmak sizi günün bütün yorgunluğunu unutturacaktır.
Yeni doğan bebeğinizi nerelere yatıracağınızı bilemezsiniz, o kadar hassas ve narindir ki bebekler, uykularıda son derece önemlidir.Özellikle yaz aylarında bebeğiniz uyuduğu zaman onu sineklerden özelliklede sivri sineklerden korumak zorundasınız.Mor beyaz olarak hazırlanmış bu bebek cibinliği tam da sizin ihtiyacına göre düzenlenmiş.Ayak kısımlarındaki tekerlekler beşiğin her odaya taşınması bakımından çok kullanışlı. Genel olarak mor üzerine tasarlanmış bu beşiğin kumaşında kullanılan beyaz fırfırlar morun keskinliğin kırmış daha sevimli hale getirmiş.Minik bebekler için hazırlanmış bu beişkteki detayıda unutulmamış.
Eflatun tonlarından hazırlanmış bir cibinlikli çocuk odası modeli . Uçuk tonlarda hazırlanmış takımın, renk tonları son derece uyumlu ve sevimli olmuş. Yatağın iç kısımları yine eflatun beyazdan hazırlanmış yastıklarla döşenmiş ki bebekler uykularında dönerken mobilyalara çarpmasınlar.Ayrıca ayak ucundaki alt açma bölümü son derece kullanışlı. Böyle şık bir yatak, tavandan sarkan cibinlikle tamamlanmış. Cibinliğin asıl kumaşında beyaz tül kullanılıp , yatakla uyumu açıcından kenarlarda biye olarak eflatun saten biye kullanılmış.bu tonlara sahip bir yatak ancak kendi renklerindeki bir dolapla da tamamlanmış.
Genellikle erkek çocukları için hazırlanmış cibinlikli bir beşik.Mavi beyaz olmak üzere 2 renk kullanılmış. Beşiğin ilk kısmı büzgülü mavi kumaş üzerine mavi fırfır alt kısma ise geniş 2 kat fırfır kullanılmış Geniş fırfırların ilki beyaz kumaştan yapılmış ve ucuna gene beyaz kumaştan fırfır yapılmış. Üzerine mavi ayıcık motifleri işlenmiş. Alt kattaki fırfır mavi kumaştan hazırlanmış onun ucuna beyaz saten kumaştan ince fırfır geçirilmiş. Cibinlik için ise mavi tül kullanılmış, Neredeyse yere kadar indirilen tül son derece şık olmuş. Cibinliğin uç kısımlarına yine beyaz fırfırlar kullanılmış.
Cibinlikten hoşanıyorsunuz ama sadece süsü için. Büyük ve bütün yatağı kapatan bir cibinlik istemiyor sunuz . Sadece tülün şıklığını görmek istiyorsunuz. İşte bu yatak odasında aslında spor bir mobilya tercih edilmiş. Mobilya rengi olarak beyaz kullanılmış ve cam pencerenin önünde olması da havadar ve rahatlatıcı olmuş.Spor mobilyalara yakışan renkli ve desenli bir nevresim takımı tercih edilmiş.Yatağın baş kısmına yerleştirilen tavandan aşağıya sarkıtılan cibinlik beyaz olduğu için mobilya ile uyum sağlamış.Cibinlik yuvarlak nakış işli bir çemberin üzerinden aşağıya sarkıtılmış böylece cam pencerede kapatılmamış olmuş.
Ferforje nin şıklığını evinin her yerinde görmek isteyenler için hazırlanmış bir yatak odası takımı.Bu yatağın ayak ucu baş ucu ferfojeninde kibar bir modelini sergilemiş.Cibinlik içinde yine ferfojeden yatağın dört bir etrafını kaplayacak bir aksam hazırlanmış.Ama cibinlik tülü bütün tutulup yatak boğulmamış sadece köşelerde ince ve dökümlü tülden bir cibinlik hazırlanmış.Yatağın sadece baş ucu kısmı tülü açık tutulup kenarlardaki tüller toplu tutularak ferfojenin ince ve kibar olmasına yakışır olmuş. Baş uçlarındaki ferforje sehpalarda takımı tamamlamış.
Sürekli değişikliklerden hoşlanıyor sunuz . Aynı şeyleri uzun süre kullanmaktan hoşlanmıyorsanız işte sizin için portatif bir cibinlik. Kurulup kaldırılabilecek şekilde dizayn edilmiş. İnce telden düzenlenen iskeleti sayesinde sadece yatağın üst kısmına oturtuluyor cibinlik kullanmaktaki amaç sadece sineklerden korunmak ise tam size göre bir cibinlik. Aynı zamanda farklı yataklarda da kullanılabileceği için son derece kullanışlı. Yaz bitiminde katlayıp portatif küçük çantasına yerleştirip ortadan yayıntı yapmaması için kaldırabilirsiniz
Biraz klasik bir yapınız var koyu renk mobilyalardan hoşlanıyorsunuz. Ama koyu rengin kasvetinden de kurtulmak için farklı bir şeyler arıyorsunuz. Yatağınızın kenar kısımlarına yaptıracağınız küçük ve sade bir iskeletle üzerine kullanacağınız farklı cibinlik modelleri ile odanızın havasını değiştirebilirsiniz. Serbest ve yumuşak kumaşlardan yapılmış cibinlikler size farklı alternatifler oluşturma imkanı sağlıyor.hem farklı renkteki kumaşlar kullanabilir hemde farklı modeller oluşrurabilirsiniz. Koyu renk mobilya için açık renkli bir duvar boyası tercih etmelisiniz.Odanızda bulunabilecek büyük pencerelerde dahada aydınlık yapacaktır.
Evinizi döşemek için spor değilde daha süslü mobilyalar ve aksesuarlar tercih ettiyseniz bu yatak odası ve cibinlikten daha uygununu bulamazsınız. Mobilya rengi olarak pembemsi bir renk işlemeli bir model seçilmiş. Bu mobilyaya uygun olarak cibinlikte pembe beyaz organzeden yapılmış. Üst kısımlarında küçük küçük dilimler kullanılırken yanlardan sarkıtılan tüller ortada birleştirilmemiş yanlarda toplanmış. Yan perdelerin ucuna fırfırda geçirilmesi unutulmamış.Aynı kumaştan yapılmış yatak örtüsüde cibinliğe uyum sağlaması bakımından üsr kısmı beyaz organze etek kısımları pembe organze fırfırlı yapılmış.
Büyük güzel bir yatak odanız var ve yatağınız cam pencerelerin önünde duruyorsa sizde hem camın önünü kapatmamak hemde cibinlik kullanmak istiyorsunuz. Size çok uygun bir çözüm. Siyah başlık kullanılan yatakta ayak ucu serbest kalmış ve 3 taraflı yatak örtüsü kullanımına uygun olmuş. Böyle bir yatak için kullanılabilecek en uygun cibinlik modeli tavandan sarkan modeller. Yuvarlak saten koni biçimindeki başlığın altından çıkan tüllerin birleşim yerlerinde de kırmızı boncuklar kullanılmış. Ayrıca penceredeki tül ile cibinlik tülüde aynı renk ve tülden yapılarak bütünlük sağlanmış.
Tek kişilk yataklar için düşünülmüş son derece pratik bir cibinlik modeli . Gri metal ayak ucu ve baş ucu başlığı olan yatak için metale uyumlu olması açısından mor tül düşünülmüş. Cibinlik fazla masrafa yol açmamak için son derece pratik düşünülmüş. Tavana çakılmış çivilere tutturulan cibinlik tavandan aşağıya doğru süzülüyor. Önce bir biyeye tutturulan ince ve hafif tüller sonra köşelerinden tavana tutturulmuş. Yanlarından sarkan kısımlarda birbirine mor saten kurdela ile bağlanmış
Yine tavandan sarkan bir cibinlik modeli.oldulça sade tasarlanmış. Basit ve kullanımı kolay bu cibinlik aynı zamanda çokta pratik. Canınız sıkıldığında kolaylıkla toplayıp kaldırabileceğiniz pratik bir model. Ayrıca tavana sadece bir çengel yardımı ilede tutturulduğu için başka odalarada rahatlıkla taşınabilir. Çok iddialı olmayan yatak odası mobilyaları için son derece uygundur. Yerlere kadar inmeyen bu model ile temizlik esnasında da çok rahat edeceksiniz.
Sünnet töreni gibi özel günler için hazırlanmış bu cibinlik oldukça süslü. Cibinliğin ayak kısımları lame bir kumaşla sarılmış üzerine krem renkli organize kumaş dolandırılarak kullanılmış. Yatağın baş kısmında krem renkli ve desenli organize kumaş açık bırakılarak desenin görünmesi sağlanmış. Cibinliği dahada süslü hale getirmek için üzerine beyaz ve bakır renkli güller konulmuş. Cibinliğin renklerine uygun olması için yatakörtüsüde bakır tonlarında tercih edilmiş.yatak örtüsünün ortasında kahve üzerine bakır desenli bir kumaş kullanılmış.
Büyük güzel ve bahçeli bir eviniz var ve siz keyfinize çok düşkünsünüz ayrıca son derecede romantiksiniz. Sizin için çok güzel alternatif. Büyük çift kişilik bir yatak bahçenin tam ortasında üzeride kapalı bir alanın tam ortasına yerleştirilmiş. Bahçede olduğunuz için sinekler ve böceklerden korunmak zorundasınız.Ayrıca böyle bir yatağı tamamlayacak en güzel aksesuarda cibinliktir zaten.Yine tavandan aşağıya indirilmiş cibinliğin üst kısmı öncelikle kare bir demir aksama tutturulduğu için yatağın dört bir etrafını rahatlıkla sarmış. Ayrıca son derece yumuşak bir tül tercih edildiği için çok dökümlü v havalı durmuş.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yeni Modelleri

 
Yeni Modelleri Copyright ©20011