Sponsorlu Bağlantılar

Aradığınızı Kolayca Bulabilmek İçin Google Destekli Site İçi Arama Yapabilirsiniz.

24 Eylül 2011 Cumartesi

Bebek Odası Takımı Modelleri

Değerli anneler babalar geleceğin büyükleri çocuklarımız bebeklerimiz hepimizin dünyada en değerli varlıklarından bir tanesidir. İşte bebeklerimizi gelecek için en iyi şartlarda yetiştirmek büyütmek için elimizden gelen maddi ve manevi gücün hepsini onlar için kullanmak isteriz. Bebeğiniz daha doğmadan onunla ilgili bir çok hayaller kuara onların odasını hazırlamak istersiniz. Bebeğiniz doğup eve geldikten sonra kendisine özel olarak tahsis edilen odasında yerini alır anne ve babası üzerine titrer aman üşümesin hasta olmasın gibi tüm hassasiyeti gösterir. Bebeğinizin sağlıklı ve huzurlu sakin bir ortamda büyüyüp gelişmesini arzu ediyorsanız dikkat etmeniz gereken çok önemli hususlar vardır. Öncelikle bebeğinize ayırdığınız odadın dekorasyonu ve dizaynı çok çok iyi olmalıdır. Mümkünse sizlerin yatak odasına yakın bir oda seçin ki geceleri ağladığında annesi mutlaka yanında olabilsin. Bebek odalarının mobilyaları oldukça kaliteli olmalıdır ve rahat bir beşik seçmelisiniz ki bebeğiniz mışıl mışıl uyusun da büyüsün. Bebek Odası Takımı Modelleri Kız bebekler için ayrı erkek bebekler için ise ayrı üretilmektedir ayrıca bir çok belli başlı markalarda vardır fakat siz bebekleriniz için en kaliteli ve sağlıklı olanı seçerseniz içiniz rahat olur. 2011 - 2012 yılının en yeni moda ve tren bebek odalarından bazılarına yer verdik bu modelleri bir çok mobilya mağazalarında bulabilirsiniz.
Sade renkli ve desenli mobilyadan üretilmiş kapaklı çekmeceli dolaplar elbise dolapları ve beşik hepsi birbirinden harika şık görünümlü bebek odası takımı modeli.
Bu bebek odası modeli genelde erkek çocukları için dizayn edilmiş. Mobilya olarak oldukça fazla parçaya sahip bu model son derece kullanışlı. Bebeğin cibinlik detayının da unutulmadığı yatağının yanında bir elbise dolab kapaklarının üst kısmı cam yapılıp içine mavi tülden perde yapılmış. Tek çekmeceli komidinin üzerinede yine mavi renkten bir minder yapılmış. Dört çekmeceli komidinin arkası da raf olarak değerlendirilmiş.böylece üzerinde kullanılabilecek alanda genişletilmiş ve üzerine konulan küçük raf deteyıda duvarlardaki tablo ve oyuncaklarla bütünlük sağlamış Ayrıca birde kitaplık bulunan takım son derece kullanışlı.
Tekerlekli araba şeklinde çok ilginç ve dekoratif bir yapıya sahip olan bebek beşik yatak modeli bebeklerin hoş vakit geçirmesi ve oyuncakları ile oynaması açısından mükemmel bir beşik modeli. Eğer bir kız bebek bekliyorsanız kesinlikle böyle bir mobilyayı kaçırmamalısınız.bir kız çocuğu için bu kadar zevkli ve özenli bir mobilya seçebilirsiniz. Bebeğiniz doğduğu ilk andan itibaren onu masal prensesleri gibi yetiştirecek ve bunu ona hissettireceksiniz. Sindrella masalından esinlenerek hatırlanmış bu yatak pembe beyaz hazırlanmış. Pembe renkli pencerelerin kenarlarına beyaz renk ten kıvrımlı desen modelleri verilirken kapının üzerine taç işlemesi de unutulmamış. Ahşap görüntüyü andırması içinde tekerlekler sarı renkten yapılmış. Pencerelerdeki pembe organze den tül perdelerde unutulmamış.bebeğin hava alması açısından ayak ve başucu kısımları da açık bırakılmış.
En ince ayrıntılarına kadar düşünülüp dizayn edilen bu bebek çocuk odası özellikle bebek beşiği bir tarafı açılıp kapanabilen duvarda çeşitli oyuncakları olan ve bebeğinize huzur verecek bebek odası modeli. Bebeğinizin odası için ayırabileceğiniz alan biraz dar ise tam size göre bir bebek odası . beyaz mobilyadan yapılan karyolada bir ucu açık tutularak sizin hareket özgürlüğünüz kısıtlanmamış. Renk tonları olarak eflatun pembe tercih edilirken beyaz ile de çok uyumlu olmuş. Pembe yatağın altından çıkan eflatun fırfırlı karyola eteği ucuna dikilen dantelle de tam eski zamanın takımlarını anımsatmış. Yatak ve yastık kısımları düz pembe kumaştan yapılırken yan yastık ve yorgan eflatun pembe desenli kumaştan yapılmış. Odanın perdesi ve oyuncak sepetide aynı desenli kumaştan yapılmış. Duvara asılan farklı renk ve desenlerdeki oyuncaklarda bebek odasını tamamlamış.
Özellikle kız bebekleri çocuklarına daha çok hitap eden ve tüm mobilya ve aksesuarları ona göre dayayıp döşenen pembe rengiyle kız çocuklarının ihtiyacı olan tüm malzemeleri bulunan yılın en modern kız bebek odası takımı modeli. Çok detaylı düşünülmüş bir kız çocuk odası takımı daha,yine pembe beyaz renklerin hakim olduğu oda pembe beyaz duvar kağıdı ve perde ile tamamlanmış. Yatak içim tavandan sarkan cibinlik modeli son derece akıllıca bir tercih olmuş. Ayak ucunda alt açmak için çekmecelerin üst kısmı değerlendirilmiş,ve malzemelerin yakın olması açısından da çekmeceler düşünülmüş.Hatta hemen yanındaki pembe çöp kutusunu da atlamamk lazım. 3 kapaklı gardolabın orta kapağının bir kısmı camda yapılırken camın iç kısmıda tül ile süslenmiş.çiçek şekilli ayna, minik koltuk ve şifonyerde takımın diğer parçaları arasında.
Bebek yatak odası takımlarında alışık olmadığımız renklerin kullanılması mavi ve pembeden sıkılanlar için çok güzel bir alternatif olmuş. Krem ve yeşil renklerin kullanıldığı bebek odası takımında winnie the pooh çizgi film karakterleride kullanılmış. Çok ince detayları içeren bu yatak odası takımı çocuğunuzun oyun oynamaktan çok zevk alacağı bir yer haline gelecektir.Bebek yatağı için yeşil tavandan sarkan cibinlik kullanılmış. İki kapaklı bir gardolabı ,dört çekmeceli şifonyeri ve oyuncak dolabının yanında duvarlarda asılı aksesuarlarda çeşitlilik katmış.özellikle oyuncak dolabının kulpları çiçekten yapılmış ve üzerinede aynı renk çiçekten bir ayna konmuş.
Cıvıl cıvıl renklere sahip bir yatak odası. Genel olarak ahşap renginin kullanıldığı yatak odası takımında çekmece kısımlar beyaz,turuncu ve açık yeşilden yapılmış. Hatta çekmecelerin kulplarında kontras renkler kullanılarak dahada renklendirilmiş. Yatağa cibinlik olarak baş ucunda ve duvarda asılı olan sadece süs amaçlı kullanmak üzere turuncu renkli bir kumaş seçilmiş. Bebeğin altını açmak için şifonyerin üst kısmı değerlendirilmiş. Bu odada da çizgi film karakteri olarak taş devrinin minik oyuncuları çakıl ve bambam tercih edilmiş. Duvar bordürü olarak ta yine çizgi film karakterli bir bordür seçilmiş.
Eğer ikiz bebekleriniz varsa onlara her şeyin aynısını yapmak zorundasınız. Bu bebek odası takımında da bebeklere minder renklerine kadar aynı olan bir yatak odası hazırlanmış.son derece sade döşenen bu odada çizgi film karakterleri yerine, düz beyaz mobilyaya mavi çiçek desenleri tercih edilmiş. Duvarlara hiç tablo asılmaz bembeyaz bırakılırken yerlerde beyaz halı ile kaplanmış. Odada bulunan yine beyazın tercih edildiği koltuk ikizlerle uğraşırken yorgun düştüğünüz zamanlarda sizin can kurtaranınız olacaktır.köşeye konulan ayaklı abajurda minik ikizlerin gözünü almadan odaya loş bir ışık verecektir.
Son zamanlarda bebek odası mobilyalarıda klasik mavi pembeden kurtulup farklı renk ve desenler almaya başladı. Hatta tamamen bir konsepte uygun hazırlanmaya başladı. Mesela bu çocuk odası denizci amblemleri ile hazırlanmış. Öncelikle renkleri deniz rengi seçilirken yatak baş ucundaki dümen ayak ucundaki sivri minder ile kayığı anımsatmakta, mavi beyaz çizgili şifonyer denizci şapkasını anımsatmakta,üç kapaklı gardolabı kamaraları hatırlatmakta. Ayrıca birkaç yerde dümen figürü ısrarla kullanılırken, yerdeki halı bile denizcilik işaretleri taşımakta. Bu kadar mavi beyaz arasında kullanılan kırmızı renk odasının havasını da değiştirmekte.
Bu odada değişik bir kombinasyon olmuş. Ahşap renkli yatağın ayak ve başucu mobilyaları beyaz olunca ,beyaz olan gardolabın kulplarıda ahşap renkli kullanılmış. Yatağın yanında yine ahşap desenli bir komidin bulunmakta. Bu kadar klasik renkli olan odanın havasını değiştirmek için çok güzel bir çözüm bulunmuş. Öncelikle yere çok renkli bir halı serilmiş. Onun üzerine renkli kumaştan bir puf yaptırılmış. Odanın kalın perdesi de pufun kumaşı ile tamamlanmış. Son detay olarakta beyaz dört çekmeceli şifonyerin çekmecelerinin her biri farklı renk kumaş ile yapılmış.
Mor renkten vaz geçemeyenler için çok cıvıltılı bir bebek odası takımı. Lake malzemede morun koyu tonu ile beyaz renk kullanılmış. Çekmeceler beyaz renk ile boyanırken kulpları mor olarak hazırlanmış. Yatağın ayak ucunda ki çekmece bölümü ikiye bölünerek yarısı çekmece yarısı raf olarak yapılıp daha kullanışlı hale getirilmiş. Yatağın ön kısmındaki trabzana bir askı konularak hareketli hale getirilmiş ve kullanım kolaylığı sağlanmış. Yatağın ayak ucundaki raflar elbise dolabının yanında da kullanılarak yine bütünlük sağlamış. Mor beyaz bir şifonyer takımın diğerbir parçası ve yerdeki mor beyaz kilimde son derece yakışmış.
Küçük hanımefendiler için çok şık bir oda takımı daha. Eflatun pembenin tonlarından yapılan bu takım tamamıyla kız çocukları için hazırlanmış. Ayak ucu çekmeceli yatağına yine pembeden direkli bir cibinlik yapılmış.İki kapaklı gardolabın köşelerinde sivri kesim değilde daha yuvarlak hatlar kullanılmış üzerine pembe kalplerin yerleştirilmeside unutulmamış. Şifonyere gelince insan bakmaya doyamıyor. Şimdiden bir makyaj masası olarak hazırlanmış. Kalp şeklindeki ayna klasiğin dışında olup tam bu takıma uygun düşünülmüş. Bu ayna ve yanındaki pembe tüylü abajur sayesinde kızınız aynanın karşısından ayrılamıyacak.Yerdeki peluş halının yumuşaklığı ilede üzerinde oyun oynamak için son derece zevkli olacak.
Pembe beyaz yatak odası takımlarına bir yeni model daha . Küçük bebek karyolası olarak seçilen yatağın uzun bir trabzanı bulunmakta. Altındaki çekmece beşiğin altındaki alanı değerlendirmek için iyi düşünülmüş. Krem renkli çekmeceye pembe renkli çiçek desenli kulplar kullanılmış. Bebeğin altını açmak için yatağın ayak ucunda yer olmadığı için ayrı bir yer hazırlanması gerekiyormuş bunun içinde küçük bir yer tasarlanmış. Altına tek kapaklı bir dolap ve yanına raflar konulmuş ,bunun üzerine yerleştirilen yatak ile alt açma yeride hazırlanmış olmuş.Üzerindeki oyuncak rafı olarak hazırlanırken birde küçük oyuncak dolabı yapılmış.
Bebek odası hazırlarken renkleri mobilyalarda değil de aksesuarlarda kullanmak istiyorsanız,böyle sade bir yatak odası tercih etmelisiniz.akçaağaç ile beyazın kombine edildiği bu takım tam size göre olmuş. Ayak ucu şifonyerli olarak hazırlanan yatak ileriki zamanlarda şifonyer kısım çıkarılarak büyük yatağa dönüştürülecektir.Şu anda kullanılan sürgülü trabzanda hem bebek ile ilgilenirken size kolaylık sağlıyacak hemde ileriki dönemde rahatlıkla yataktan çıkarılacaktır.İki kapaklı dolap gayet sade olarak tasarlanırken şifonyerin modelinde biraz oynamalar yapılmış.Ayaklı ve üç çekmeceli olan şifonyerin üzerine düşünülen raf renkli aksesuarlar için zemin hazırlamış. Bu rafla uyumlu olması bakımından duvarada iki adet raf yapılmış.
Çok modern şık ve göz alıcı mobilya desenleri ile ve bir bebekiçin ne gerekiyorsa hepsi içerisinde olan bu bebek odası takımı en sade ve en modern biçimde dekore edilmiş elbise dolaplarından tutun da beşiğine yatağına kadar hepsi bir birinden mükemmel bir bebek odası takımı modeli örneği. Klasik mobilyaların dışında farklılıklardan hoşlanıyorsanız bu mobilyalar size göre. Takımın en can alıcı parçası gardolabı. Küçük bir dağ evine andıracak şekilde yapılan bu gardolap özellikle çatıyı andıran kısımları ile tam bir evi anımsatmakta. Hatta bacasının bile düşünüldüğü dolapta desenlerin yerleştirildiği yerler evin pencereleri gibi duruyor. Dolap kapaklarının alt kısımlarındaki yeşillikler ve çiçekte evin bahçesini anımsatıyor.Yatağın başucuda yine düz olarak değilde sanki çatı gibi yapılmış. Aynı şekilde şifonyerin üzerindeki askılıkta yine çatı şeklinde yapılmış. Son olarak ortada duran rengarenk halı üzerindeki horoz ile şifonyerin üzerindeki hayvan maketleri konsepti tamamlayan son detaylar olmuş.

11 yorum:

Adsız dedi ki...

bunların hepsi harika

Adsız dedi ki...

tekerlekli araba şeklindeki beşik çok güzel nasıl temin ederiz

Adsız dedi ki...

ayyy bunlar cok güzel neden yurtdisinda yok böyle bebek odalari uuuuuf

Adsız dedi ki...

bunlar çok tatlıııııııııı

Adsız dedi ki...

çok güzel bebek odaları çok tatlı

Adsız dedi ki...

çoook güzel

Adsız dedi ki...

tam da minik kızıma göre

Adsız dedi ki...

bayıldım bunlara ne seker

Adsız dedi ki...

harika birşeymüttişşşşşşşşşşşş

Adsız dedi ki...

hepsi harika bayildim

Adsız dedi ki...

HEPSI HARIKA

Yorum Gönder

Yeni Modelleri

 
Yeni Modelleri Copyright ©20011