Sponsorlu Bağlantılar

Aradığınızı Kolayca Bulabilmek İçin Google Destekli Site İçi Arama Yapabilirsiniz.

29 Ağustos 2011 Pazartesi

İsim Harf Yazılı Kolye Modelleri

Koye modelleri bayanlar için vaz geçilmez bir tutkudur. Bu isim yazılı yada ismin baş harfini taşıyan harfli kolyeleri Özellikle aşık olan sevdiği aşkının isminin baş harfini gösteren kolyeleri tercih ederler. Harfli isim yazılı kolyeler sarı altından yada beyaz altından ve gümüşten yapılmaktadır bunun yanında bir de el yapımı harfli kolyeler vardır. Gümüşten yapılan kolyeler genelde pırlanta taş süslemeli ve dekoratif şekiller verilerek yapılmaktadır. Genç kızlar ve genç erkekler sevdiği insana bir hediye almak istediği zaman ilk aklına gelen ya tek taş pırlanta yüzük yada kolye hediye etmek isterler özellikle özel günlerde bu hediyeler daha büyük ve güzel bir anlam taşır. Sizde sevdiğiniz insanın boynunda daima sizi hatırlatacak bir kolye olmasını istiyorsanız sevdiğiniz erkeğe yada bayana ismini yada isminin baş harfini taşıyan bir harfli kolye hediye etmek istemezmisiniz. Bu harli isim yazılı kolyeler bayanların boynunda olduğundan daha zarif ve çekici görüneceğini sakın unutmayın.
B harfli Kolye Modeli: Kendi isminizin baş harfi sevdiğinizin isminin baş harfi yada çocuğunuzun isminin baç harfi. Aslında kim olduğunun çok önemi yok eğer siz adının baş harfini boynunuzda taşıyorsanız sizin için çok önemli biri demektir. Bu B harfli kolye klasik keskin hatlardan değilde yumuşak kıvrımlı şekillerden yapılmış.Doğal olarak el yapımı olan bu kolye son derece el emeği içeriyor. Ayrıca B harfinin tamamı parlak taşlarla kaplanarak ışıltılı ve özel bir kolye olmuş.
A harfli Kolye Modeli: Bu A harfli kolyede yine el yapımı ve çok özel. Öncelikle harf yapılırken sağ bacağı dik ve keskin bir hatla yapılırken sol tarafındaki ayak tam tersine yumuşak bir hat ile değilde daha kavisli bitecek şekilde yapılmış. Aynı şekilde yumuşak hatlı bir parçada A harfinin üstünden aşğıya doğru sarkıtılmış . Sol taraftaki hat biraz daha geniş tutularak içi taş ile döşenmiş. Böylece kolye hem şık sevenlere hemde spor sevenlere hitap etmiş. Yada hediye olarak düşünüyor ve tarzını bilmiyorsanız işte sizin için mükemmel hediye alternatiflerinden biri.
Değişik dizayn edilmiş bir B harfi daha .Harfin sol tarafındaki bacak alfabe yazısında tek parça olmasına rağmen bu el yapımı kolyede yine yumuşak hatardan oluşan iki parça olarak dizayn edilmiş. Harfin sağ kısmı ise rakamlardaki 3 rakamını çağdaştıracak şekilde ve bu kısım tamamen taşlarla doldurulmuş. Beyaz altın olarak tasarlanan bu kolye her türlü kıyafetle uyum sağlayabilir. Ayrıca zincirin ucunda sebest bırakılmasıda kullanım için rahatlıktır. Her an boynunuzda rahatlıkla taşıyabileceğiniz bu kolye ile boynunuza kullanacağınız aksesuar sorununu çözmüş olursunuz.
El yazısında simgelenen D harfi şekli ile üretilmiş bir harfli kolye. El yapımı olan bu kolye son derece güzel bir işçilik ile hazırlanmış. Üzerine oturtulmuş taşların klasık yuvarlak taşlardan değilde kırık taşlardan yapılmış olması harfe özelliklede ışık altında pırlanta gibi çok farklı bir ışıltı verecektir. Bulunduğunuz ortamda çok dikkat çelici olacak bu kolye ile sizde bütün dikkatleri üzerine çekeceksiniz. Bu harfte uygulanan taşların değişik ile harf çiğ beyaz olmaktan kurtulmuş ve her şey ile daha uyumlu ve şık olabilecek bir hal almış.
“Aşkımızı kalbime kazıdım “ sözü vardır ya bence bu kolye o sözün ispatlanmış halidir. Beyaz altın olarak tasarlanan bu kolyenin dış hattı açık beyaz olurken kalbin iç kısmı 2-3 ton koyusundan yapılmış. Böylece koyu kısma oturtulan D B harfleri daha dikkat çekici olmuş. Bu kolyeyi daha ziyade spor kıyafetlerle kullanmanız uygun olacaktır. Böyle bir kolyenin içine ister sevgiliniz ile kendinizin,ister çocuklarınızın isimlerinin baş harfini,isterseniz de anne-babanızın isimlerinin baş harfini yaptırabilirsiniz. Hatta anne babanızın isimlerinin baş harflerini yazdırıp boynunuzda taşımanız onlar için çok anlamlı olacaktır.
Şıklığı sadece taşta aramayanlar için düzenlenmiş bir kolye. Yine iki ismin baş harfleri kullanılmış ama bu sefer iki ayrı zincirin ucuna,iki ayrı harf kullanılmış.bir kalbin içerisinden geçirilen bu harfler ilk bakışta sadece güzel olmuş gibi görünsede aslında son derecede anlamlı olmuş. Ayrıca böyle bir kolyeyi iki isim sahibi bayanlarda kullanabilir. Harfler yine elde yapılmış ve sert hatlardan uzak durulmuş. Her türlü kıyafet ile uyum sağlayabilecek bu kolyeyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hediye olarak ta düşünebileceğiniz bu kolye sahibinide çok memnun edecektir.
Son derece sade ama bir o kadarda şık bir kolye tasarımı. Beyaz altın olarak hazıtlanan kolye günümüz modası için çok uygum. Özellikle genç kızların çok rağbet edeceği bu model tamda onların yaşlarına ve tarzlarına göre tasarlanmış. Yuvarlak bir altın levhanın dış kısmı parlak ortası mat olarak yapılmış ve mat kısma çok dikkat çekmeyecek küçük taşlardan bir H harfi işlenmiş. Zinciride harfi oluşturan küçük yuvarlak taşlarına uyum sağlaması açısından klasik zincirlerden uzak daha uyumlu özel bir zincir kullanılmış.
Ben öyle sadece harf ile yetinmem olmuşken tam olsun diyenlerden iseniz işte size adınızın tamamının yazılı olduğu bir kolye. İsimlik tamamen el yapımı olup özel bir işçilik ile hazırlanmış.Yine genç kızların rağbet göstereceği bu kolye üzerinde hiç taş işleme olmamasından dolayı biraz daha alt yaşlara da hitap etmektedir. Hatta yeğeninize yada kuzeninize doğum günü için alabileceğiniz hem modası geçmez hemde ölümsüz bir hatıra olacaktır.. Ayrıca en sevdiklerinizin de ismini yazdırıp boynunuzda taşıyabilirsiniz.
Kolyede isim yazmayan ama biraz daha detaylı bir kolye isteyenler için hazırlanmış yeni bir tasarım. Tamamen el yapımı olan bu kolye oldukça zor bir işçiliğe sahip. iki harfin arasına bir kalp yerleştirilmiş. Harflerin ve kalbin içi boş bırakılarak altındaki kıyafetin yada teninizin rengini alması hesaplanmış.kalbin köşesine oturtulan taş çok dikkat çekecek büyüklükte olmamakla birlikte harflerin noktalarına uyumlu olması hesaplanmış ve yine güzel bir zincir ile tamamlanmış.Beyaz altından yapılmış bu kolyenin farklı altın renklerinide bulmak mümkün.
M harfini çeşitli şekillerde yazmak mümkündür. Ama bu kadar estetik olanını takıya uyarlamak çok ta kolay olmasa gerek. Tamamen asimetrik hazırlanmış bir M harfi. Sol tarafına iri taşlar işlenirken sağ tarafına damla şeklinde bir ortası açık şekil verilmiş. Harfin kendisi bu kadar gösterişli olunca zinciri içinde sade bir zincir kullanmak gerekmiş. Ayrıca zincir harfin üst köşelerinden tutturularak sabitlenmiş. Böyle bir hediye almak her bayanın çok hoşuna gidecek ve kendini özel hissettirecektir. Her daim boynunda taşıyabileceği bu kolye ile her daimde sizi düşünecektir.
Altında tek renkten hoşlanmayanlar ,hem sarı hem beyaz altının ikisini birden üzerinde taşımak isteyenler için güzel ve alışılmışın dışında bir tasarım. Beyaz zincirin ucunda altın harfler olduğu gibi birde zincirin ortasında altın bir levha ve üzerinde yazılar var. Ayrıca altın levhanın ucundan sallanan pembe boncukta kolyeyi daha şirin hale getirmiş. Günlük kullanım içinde gayet rahat olan bu kolyeyi her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Diğer harf kolyelerden oldukça farklı bir tasarıma sahip bu koyla son derecede dikkat çekici olacaktır.
Baş harfli takılarda Ş harfini bulmak oldukça zordur. Ş harfi memnun edecek bir takı. Üstelik gayet şık şekil oluşturulmuş ve üzeri taşlarla bezenmiş. Zinciri harfe sabitlenmeyip bir halkanın içerisinden geçirilip serbest bırakılması hareket özgürlüğü tanımış ve kullanımını kolaylaştırmış. Beyaz altın olmasından dolayı her türlü kıyafet ile uyum sağlayacaktır. Ayrıca bu kolye ile kullanacağınız diğer takılarıda seçmekte çok zorlanmazsınız. İsmi Ş harfi ile başlayan bir tanıdığınız varsa böyle bir kolye çok memnun edecektir. Yada sizin adınız Ş harfi ile başlıyor ise kimsenin almasını beklemeden siz kendinize alın.
Sevdikleriniz çok ve hiçbirini diğerinden ayırmak istemiyorsunuz öyle ise bu harflerden yapılmış serbest tasarımlar sizin sorununuza çare oluşturacak. Öncelikle tamamen taş işli bu harfler son derece şık duruyorlar. Her birinin üzerinde harfleri taşıyan ayrı bir zincir var. Herkes için özel kişiler farklıdır. Dolayısı ile böyle bir tasarım ile herkes kendine has özel tasarımlar gerçekleştirebilir ve kimsenin gönlünü kırmadan herkesi memnun edebilir. Ayrıca özel bir davete katılırken rahatlıkla boynunuzda taşıyabileceğiniz bu kolye günlük kullanımda kotlarlada uyum sağlayacaktır.
Değişik tasarlanmış bir kolye daha. İçi dolu harflerden yapılmış ve ortasına yine içi dolu bir kalp konularak harfler kalbe tutturulmuş. Klasik zincirin tercih edildiği kolyede zincir harflerin sağından ve solundan tutturulmuş. Böylece bir bütün halinde durmaları sağlanmış. Genç kızların tercih edeceği bir model olan bu kolye genelde nişanlılar içinde oldukça uygun. Taşlardan uzak durulmuş bu kolye spor kıyafetler sevenlere yada takıda taştan hoşlanmayanlara hitap etmektedir. Beyaz altından tasarlanan bu kolyenin değişik renklerini hatta gümüşünüde bulmanız mümkündür.
Ç harfli Kolye Modeli: Kuyruklu harfleri takıda bulmak oldukça zordur. Onlardan biri olan Ç harfi içinde aynı zorluk geçerlidir ve genelde C harfi ile temsil edilirler. İsmi Ç harfi ile başlayanlar yada bir tanıdığı olanlar için mükemmel bir doğum günü hediyesi. El yapımı olan bu harf güzel bir şekil verilerek estetik bir görünüm kazanmış. Üzeri tamamen taşlarla kaplım olan harfe üç tanede büyük taş saklanmış. Harfin üzerindeki damla şeklindeki kısımdan zincir geçirilmiş.kendinizin yada sevdiğiniz birinin baş harfini sürekli üzerinizde taşımak istiyorsanız size değişik alternatifler sunduk.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

A ve M harfleri bi kalpte ve ya AYSEL ve MAHiR yazili kolye+in resim+ini burda bula bilir miyim?

Adsız dedi ki...

L harfini yazin

Yorum Gönder

Yeni Modelleri

 
Yeni Modelleri Copyright ©20011